tr

LGS Sınavına girecek Öğrencilere Tavsiyeler

LGS Sınavına girecek Öğrencilere Tavsiyeler

LGS öğrencilerine öneriler;
1.Uyku ve beslenme konusunda günlük rutininizi bozmayın.
2.Kaslarınızı zorlayacak veya zarar verecek aktivitelerden uzak durun.
3.Konu tekrarı yapmayı son hafta, deneme ve soru çözümünü son üç günde bırakın.
Sınav Günü;
1.Kahvaltınızı her sabah nasıl yapıyorsanız sınav sabahı da aynı şekilde yapın. Alışkın olmadığınız bir kahvaltı sizi olumsuz etkileyebilir.
2.Kıyafet konusunda dikkatli olunmalıdır. İçinde rahat olabileceğiniz kıyafetler tercih edin.
3.Okulumuza sınav başlamadan en az 30 dakika erken gelin. Her gün geldiğiniz okul olsa bile o gün farklı duygu ve düşünceleriniz olacaktır.
4.Sınav oturumları arasındaki zamanda arkadaşlarınızla sohbet edin. Bitmiş olan sınavı konuşmak veya soruları tartışmak size bir şey kazandırmayacak aksi halde kaygınızı yükseltecektir.
5.Sınav başlamadan önce nefes ve beden egzersizleri yaparak zihnimizi ve bedenimizi sınava hazırlamalıyız. Sınav esnasında da ihtiyaç duyulunca yapılmalıdır.
6.Sorular üzerinde çok fazla zaman harcamayın. Yapamadığınız sorulara işaret koyarak geçin. Kalan sürenizde tekrar gözden geçirebilirsiniz. Defalarca okuyup anlaşılmadığında zaman kaybı yaşadım düşüncesiyle yanlış yapabilirsiniz.
7.Paragraf soruları veya karmaşık şekilli sorular için ön yargı oluşturmayın. Diğer soruları çözebildiğiniz gibi onları da çözebileceğinize inanın.
8.Son olarak sınav esnasında doğru-yanlış ve net hesabı yapmayın. Hem zaman kaybı yaşarsınız hem de olumsuz etkilenebilirsiniz.
Sonuç ne olursa olsun verdiğiniz emekler çok kıymetli ve SİZ ÇOK DEĞERLİSİNİZ!

31.05.2023
246
Whatsapp
Bursa Maya Kurs
Bursa Maya Kurs
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1